Осветлена рамка за фокусирање, стаклена врата за кулер

Опис на производот

 

Стаклената врата со осветлена рамка е иновативно решение развиено од нас за да го подобриме екранот на вашиот пијалок и создава привлечна фокусна точка на секој комерцијален дисплеј за ладење. Алуминиумската рамка без рамка е осветлена со LED светла, кои може да се приспособат на вашата претпочитана боја или дури и светлосен ефект на стример, обезбедувајќи неверојатна позадина на екранот на вашиот производ. Рамката на вратата може да биде дизајнирана во 2 кружни агли, 4 кружни агли или 4 прави агли, во зависност од вашите естетски преференции.


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Детали

 

Нашата стаклена врата со осветлена фокусна рамка може да биде свила испечатена на вториот слој од предното стакло, со опционално лого или слоган на клиентот, што додава можност за персонализација и брендирање. Предното стакло е свилено испечатено со печатење на висока температура, обезбедувајќи проѕирно, долготрајно лого или дизајн.

 

Бојата на рамката со LED неонско осветлување на вратите може да се приспособи со која било боја што ја сакате, што ви овозможува да го усогласите или да го спротивставите вашиот постоечки излог и зона за продажба. Ние исто така прифаќаме дизајнирање на физички структури, димензии итн., за целосно да ги исполниме очекувањата на клиентите.

Стаклената врата со осветлена рамка е дизајнирана за оптимална функционалност и погодност со стаклен распоред од 4mm калено стакло со ниско-E плус 4mm Low-E за употреба во ладилникот како стандардна. Може да се набави и тројно застаклување со загреано стакло. Силната магнетна заптивка и алуминиумскиот или ПВЦ раздвојувачот исполнет со средство за сушење обезбедуваат цврсто запечатување, спречувајќи влага и нечистотија да навлезат во областа на вашиот екран.

 

Оваа новоиздадена стаклена врата со осветлена рамка додава софистицираност и професионалност на вашиот екран за ладилникот за пијалоци. Секогаш обрнуваме внимание на деталите и се фокусираме на високиот квалитет, осигурувајќи дека нашиот производ се истакнува со стил и издржливост, на крајот обезбедувајќи ви супериорен дисплеј.

 

Клучни карактеристики

 

Двојно застаклување за ладилник; Тројно застаклување за замрзнувач
Ниско-Е и загреаното стакло се опционални
Магнетна заптивка за да се обезбеди цврсто затворање
Алуминиумски или ПВЦ разделник исполнет со десикант
Структурата на алуминиумска рамка може да се прилагоди
Бојата на LED светлото може да се прилагоди
Функција за самозатворање
Додаток или Вградена рачка

 

Параметар

Стил

Осветлена стаклена врата со рамка за фокусирање

Стакло

Калено, плови, ниско-Е, загреано стакло

Изолација

Двојно застаклување, тројно застаклување

Вметнете гас

Пополнет со аргон

Дебелина на стакло

4мм, 3,2мм, приспособено

Рамка

Алуминиум

Спејсер

Мелница финиш алуминиум, ПВЦ

Рачка

Вграден, додаток, приспособен

Боја

Црна, сребрена, црвена, сина, зелена, приспособена

Додатоци

Буш, самозатворање и шарка, магнетна заптивка,

Апликација

Ладилник за пијалоци, замрзнувач, витрина, трговец итн.

Пакет

EPE пена + Дрвена футрола што може да се плови (картон од иверица)

Сервис

OEM, ODM, итн.

Гаранција

1 година